Hakkımızda

 

 

Bon SC Tarım Gıda Hayvancılık San. Tic. Ltd. Şti.

2015 yılında damızlık Keçi çiftliği ve keçi süt ve süt ürünleri işletmesi kurmak için yola çıktık. Hayvancılığın en iyi yapılabilecek bölgesi olan İzmir Menderes Çakaltepe Mah.de 12.170 m2 arazimizi şirketimize kazandırdık. Aldığımız arazi konum olarak çok iyi denk gelmiş, (Allah’ın yardımı) bitişiğinde 30.000 m2 arazi belediyeden kiralandı. Şu anda mera olarak kullanıyoruz, yine bitişiğinde 40.000m2 Milli Emlak’tan kiralandı. Ekin ekip biçiyoruz. Toplamda yaklaşık 80 dönüm çit içinde 3000 m2 kapalı alan, hayvanların yazlık olarak kullanabileceği 1000m2 sundurma ve ot stok alanları çalışanlar için iki adet ev bir adet kendi evimiz olan bir çiftlik.  İlerde milli Emlak alanlarını lavanta yetiştirmek için kullanmayı planlıyoruz. Arazi hava alanına 20 km, deniz sahiline 10 km mesafede çam ormanlarının içinde denize kadar ulaşan bir vadide konumlanmaktadır. Arazinin içinde doğal kaynak suyu ve derin sondaj kuyusu bulunmaktadır.

2016 yılında İzmir Torbalı’da bir çiftlik kiralandı ve Fransa’dan ithal keçiler ile hayvancılık serüveni başladı. Bu bizim için bir staj ve kurulacak olan işletme için proje hazırlama konusunda yol haritası olacaktı. İşletmede aksayan ne varsa bunları gözlemledik, kendimiz çalışarak öğrendik. Bu konuda uzmanlar ile hem ziraatçılar ile hem da makinacılar ile tüm doğruları bir araya getirdik. Hayvan refahı ve çalışma kolaylığı yönünden olması gereken ne varsa hiçbir şeyi eksik bırakmadan, ürettiğimiz sütü işleyeceğimiz mandıraya kadar. Yaklaşık 1,5 yıllık çalışma sonucunda ve 1,5 milyon USD gibi bir harcama yaparak 2017 sonunda işletmemize taşındık. Biraz iddialı da olsa Türkiye ve Dünya’da yapılmış en iyi örnek çiftliklerden biri haline geldi.

Doğru hayvan seçimi hedefimize ulaşmamızı kolaylaştırıyor elbette. Fransa capgenes ten seçilmiş 200 dişi 10 baba soyu teke ile başladık hastalıktan Ari çiftliğimiz ilk günden beri başka bir hayvan girişi olmadan soyu devam ettiriyor secerelerini takip ettiğimiz sürümüz; Ortalama bir hayvan yıllık 1 ton süt veriyor, ortalama 2 oğlak veriyor. Hızlı çoğalan yüksek verimli bir ırk. Bu sayede Türkiye’nin damızlık keçi sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de adaptasyonu sağlanmış soy ağacı, verimleri kayıt altına alınmış safkan damızlık saanen keçi.

SutBon artizan keçi peyniri ,bu üretim modeli ile sadece çiftliğimizin modern sağlıklı ortamında doğal bitkiler ile beslenen keçilerimizin sütleri ile "Çiğ Keçi Sütü" "pastörize keçi sütü"  Dünya ve Türk peynirlerinin bir harmanı olarak ürettiği yumuşak pürüzsüz bir lezzetteki "SutBon %100 Keçi peyniri"  kendi çiftliğinin içinde süt ürünleri işleme izinleri alınmış mandırasında üreterek tarım ve hayvancılığın gelişmesini sağlayacak örnek bir model olma yolunda çalışıyoruz.

İşletme içinde ikinci katına ayrıca 1000 m2 lik bir sera kurduk burada da hayvanlarımız için günlük yeşil ot ihtiyaçların karşılayabilmek için topraksız tarım yapacağız.üst çatısı ise 3 bin m2 güneş enerjisi kurulmaya hazır şekilde tasarlanmıştır.

İşletmemiz cam sera olarak inşa edildi. Bu hayvanlarımız için 4 mevsim bahar yaşatma imkanı sunuyor. Verim kayıplarını hiç yaşamıyoruz.merada olmadıkları zaman barınakları Altları ızgara sistemi olduğundan her zaman kuru ve sağlığa uygun bu sayede hiç gübreye basmayan keçiler otomatik sağım sistemi ile sağıldıklarında bile sütlerine koku bulaşmadan o mucizevi süt tadı bozulmuyor.

 

“Tüm hayvan dostlarının ziyaretine açığız”

 

Hakkımızda

Hakkımızda, Saanen keçi çiftliği kurma kararını almak tüm ailemizin tamamı ile ortak aldığı bir karardı. Kendim ziraat mühendisiyim ancak saanen keçi ihtiyaçları üzerinde uzunca bir araştırma yaptık. Nelere ihtiyaç duyuyor, nasıl en iyi verimi verir, nasıl sağlıklı uzun bir yaşamı olur, nasıl beslenir, hangi şartlarda ürer, kısacası saanen keçisi çok verimli bir ırk, doğru şartlar sağlanırsa vermek için kendini paralıyor yeter ki bacağından tutup çekilmesin.

Türkiye’nin en modern 1000 başlık saanen keçi çiftliği bu şekilde ortaya çıktı. “Tüm hayvan dostlarının ziyaretine açığız”

Daha Fazlası
Son Haberler
 • Bon SC, Yeni web sitesi tasarlama kararı aldı.

  22 Kasım, 2017
 • Yeni doğumlar ile ailemize yeni keçiler katıldı

  8 Aralık, 2017
 • Herkese mutlu yıllar dileriz!!!

  28 Aralık, 2017
 • 1000 sağmal olan kapasiteyi doldurmak için çalışmalar başladı!

 • Damızlık Fransız safkan dişi ve Teke 

 • satışlarımız devam ediyor

 • 2019 için hayvan satışı talepleri alınmaya başladı.

 

Etiketler
Saanen Keçisi Süt Keçisi Keçi Saanen Tekesi Safkan Saanen Keçi Sütü Saanen #damızlık #hayvancılık #küçükbaş #çiftlik
İletişim

Tüm sorularınızı samimiyetle cevaplamaya hazırız.

Adres: 7313 sok no:24 çakaltepe mah. Menderes İzmir Türkiye

Telefon: (+090)-532-547-6922

Email: info@bonsc.com.tr

Skype: Bon SC

Website: www.bonsc.com.tr

Facebook: https://www.facebook.com/bonscsut

Twitter: https://twitter.com/Bonsafkansaanen

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCQMoGsuMO0wXXTq4xWQzt0A

Instagram: sutbon