Tesisimiz,

Safkan saanen keçi çiftliğimiz İzmir Menderes Çakaltepe’de yaklaşık 80 dönüm üzerinde 3000 m2 cam sera içinde tasarlandı.
Saanen keçilerimiz cam sera içinde dört mevsimi hep bahar tadında yaşıyorlar. Hep baharı takip edip göç eden hayvanlar gibi, kışın güneşin tüm imkânları emirlerine amade, havalar ısınmaya başlayınca yan panjurlar açılıyor yetmezse üst çatı açılıyor, yetmezse gölge perdesi kapatılıp fan pet soğutucu devreye giriyor.
Hayvanlar ıslak gübrenin üstünde yatmak istemez ayakta durmayı tercih ederler çok fazla yorulup ıslak gübrenin üstüne yatıp hastalıklara maruz kalmıyor, altları her daim kuru dezenfekte ve temiz, plastik ızgaranın üzerinde üstlerine gübre bulaşmadan, kokusuz süt üretebiliyor, memeleri hasta olmadan, hastalıklar bulaşmadan keyifle yatıyorlar.
Bin baş keçi çiftliği kuruyorsak farklı yaş, kilo, süt verimi, üreme durumu, gibi çok farklı durumlarda 100 başlık birçok sürünüz olacaktır. Bunun için her 100 başlık sürü için farklı besleme otomasyonu kurduk.
Saanen keçiler çok hızlı ürer ortalama doğum oranımız geçen yıl hayvan başına 2,2 oğlaktı, geleceğimiz olan oğlakları yaşatmak büyütmek zorundayız, en önemli olan yeni doğan bölümü yaptık oğlaklarımızı anne sütü ile büyütmek için gerekli ağız sütü ve devam sütü makinalarımızı yaptırdık.
Saf kan saanen damızlık keçi üreten bir çiftlik olduğumuz için Fransa'dan gelen tüm hayvanların 180 yıllık secerelerini takip etmek anne ve baba takiplerini rahatlıkla yapabilmek, hayvanların verimlerini takip edebilmek için sürü yönetimi olan tam otomatik “deleval süt sağım ve sürü yönetimi” sistemini çiftliğimize taktırdık.
Günlük 3000 Lt süt üretebileceğimiz için projemize butik süt işleme mandıra mızı dahil ettik.
Keçilerin yorulmadan fazla enerji harcamadan egzersiz yapabilmeleri ve doğalarını yasabilmelerini temin etmek için 60 dönüm mera kurduk
Yılın 12 ayı taze ot ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 1000 m2 arpa çimlendirme serası kurduk.
Safkan saanen Keçilerimizi mutlu etmek için biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Onlar da bizi mutlu ediyorlar.
En iyi olanı üretmek için ne gerekiyorsa
Hakkımızda

Hakkımızda, Saanen keçi çiftliği kurma kararını almak tüm ailemizin tamamı ile ortak aldığı bir karardı. Kendim ziraat mühendisiyim ancak saanen keçi ihtiyaçları üzerinde uzunca bir araştırma yaptık. Nelere ihtiyaç duyuyor, nasıl en iyi verimi verir, nasıl sağlıklı uzun bir yaşamı olur, nasıl beslenir, hangi şartlarda ürer, kısacası saanen keçisi çok verimli bir ırk, doğru şartlar sağlanırsa vermek için kendini paralıyor yeter ki bacağından tutup çekilmesin.

Türkiye’nin en modern 1000 başlık saanen keçi çiftliği bu şekilde ortaya çıktı. “Tüm hayvan dostlarının ziyaretine açığız”

Daha Fazlası
Son Haberler
 • Bon SC, Yeni web sitesi tasarlama kararı aldı.

  22 Kasım, 2017
 • Yeni doğumlar ile ailemize yeni keçiler katıldı

  8 Aralık, 2017
 • Herkese mutlu yıllar dileriz!!!

  28 Aralık, 2017
 • 1000 sağmal olan kapasiteyi doldurmak için çalışmalar başladı!

 • Damızlık Fransız safkan dişi ve Teke 

 • satışlarımız devam ediyor

 • 2019 için hayvan satışı talepleri alınmaya başladı.

 

Etiketler
Saanen Keçisi Süt Keçisi Keçi Saanen Tekesi Safkan Saanen Keçi Sütü Saanen #damızlık #hayvancılık #küçükbaş #çiftlik
İletişim

Tüm sorularınızı samimiyetle cevaplamaya hazırız.

Adres: 7313 sok no:24 çakaltepe mah. Menderes İzmir Türkiye

Telefon: (+090)-532-547-6922

Email: info@bonsc.com.tr

Skype: Bon SC

Website: www.bonsc.com.tr

Facebook: https://www.facebook.com/bonscsut

Twitter: https://twitter.com/Bonsafkansaanen

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCQMoGsuMO0wXXTq4xWQzt0A

Instagram: sutbon