Hakkımızda

 

 

Bon SC Tarım Gıda Hayvancılık San. Tic. Ltd. Şti.

2015 yılında damızlık Keçi çiftliği ve keçi süt ve süt ürünleri işletmesi kurmak için yola çıktık. Hayvancılığın en iyi yapılabilecek bölgesi olan İzmir Menderes Çakaltepe Mah.de 12.170 m2 arazimizi şirketimize kazandırdık. Aldığımız arazi konum olarak çok iyi denk gelmiş, (Allah’ın yardımı) bitişiğinde 30.000 m2 arazi belediyeden kiralandı. Şu anda mera olarak kullanıyoruz, yine bitişiğinde 40.000m2 Milli Emlak’tan kiralandı. Ekin ekip biçiyoruz. Toplamda yaklaşık 80 dönüm çit içinde 3000 m2 kapalı alan, hayvanların yazlık olarak kullanabileceği 1000m2 sundurma ve ot stok alanları çalışanlar için iki adet ev bir adet kendi evimiz olan bir çiftlik.  İlerde milli Emlak alanlarını lavanta yetiştirmek için kullanmayı planlıyoruz. Arazi hava alanına 20 km, deniz sahiline 10 km mesafede çam ormanlarının içinde denize kadar ulaşan bir vadide konumlanmaktadır. Arazinin içinde doğal kaynak suyu ve derin sondaj kuyusu bulunmaktadır.

2016 yılında İzmir Torbalı’da bir çiftlik kiralandı ve Fransa’dan ithal keçiler ile hayvancılık serüveni başladı. Bu bizim için bir staj ve kurulacak olan işletme için proje hazırlama konusunda yol haritası olacaktı. İşletmede aksayan ne varsa bunları gözlemledik, kendimiz çalışarak öğrendik. Bu konuda uzmanlar ile hem ziraatçılar ile hem da makinacılar ile tüm doğruları bir araya getirdik. Hayvan refahı ve çalışma kolaylığı yönünden olması gereken ne varsa hiçbir şeyi eksik bırakmadan, ürettiğimiz sütü işleyeceğimiz mandıraya kadar. Yaklaşık 1,5 yıllık çalışma sonucunda ve 1,5 milyon USD gibi bir harcama yaparak 2017 sonunda işletmemize taşındık. Biraz iddialı da olsa Türkiye ve Dünya’da yapılmış en iyi örnek çiftliklerden biri haline geldi.

Doğru hayvan seçimi hedefimize ulaşmamızı kolaylaştırıyor elbette. Ortalama bir hayvan yıllık 1 ton süt veriyor, ortalama 2 oğlak veriyor. Hızlı çoğalan yüksek verimli bir ırk. Bu sayede Türkiye’nin damızlık keçi sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de adaptasyonu sağlanmış soy ağacı, verimleri kayıt altına alınmış safkan damızlık saanen keçi.

Yeterli hayvan sayısına ulaşıp, günlük işlemeye değer süt miktarına ulaştığımızda kendi markamız ile (SÜT BON, TAM SÜT) keçi sütü ve keçi süt ürünlerini işletmemiz içinde kurmuş olduğumuz ve izinlerini almış olduğumuz mandıramızda işleyerek zaten kıymetli olan sütümüze katma değer katarak gelirimizi en uygun hale getireceğiz. Süreç başladı hazırlıklarımız tamamlandı, deneme üretimlerine başladık.

İşletme içinde ikinci katına ayrıca 1000 m2 lik bir sera kurduk burada da hayvanlarımız için günlük yeşil ot ihtiyaçların karşılayabilmek için topraksız tarım yapacağız.

İşletmemiz cam sera olarak inşa edildi. Bu hayvanlarımız için 4 mevsim bahar yaşatma imkânı sunuyor. Verim kayıplarını hiç yaşamıyoruz. Altları ızgara sistemi olduğundan her zaman kuru ve sağlığa uygun, üst çatısı ise 3 bin m2 güneş enerjisi kurulmaya hazır şekilde tasarlanmıştır.

Kendi yemini yapabilecek donanıma sahip olan işletmemiz en yakın zamanda AB onaylı çiftlik ve organik tarım sertifikalarını da alarak güçlü bir marka olma yolundadır.


Saanen keçi çiftliği kurma kararını almak tüm ailemizin tamamı ile ortak aldığı bir karardı 

Kendim ziraat mühendisiyim ancak saanen keçi ihtiyaçları üzerinde uzunca bir araştırma yaptık.

Nelere ihtiyaç duyuyor, nasıl en iyi verimi verir,

nasıl sağlıklı uzun bir yaşamı olur, nasıl beslenir,

hangi şartlarda ürer 

gördük ki:

kısacası safkan saanen keçisi çok verimli bir ırk,

doğru şartlar sağlanırsa vermek için kendini paralıyor yeter ki bacağından tutup aşağı çekilmesin. 

Projemizi saanen keçi ne ister temelinde hazırladık,

bu hazırlık aşamasında Türkiye’ye gelmiş en iyi Fransız safkan saanen keçilerimizi aldık

“ömrüm saanen çiftliğini” kiraladık.

Çalışan bir sistem yürümeye başladı. Orada gördüğümüz yaşadığımız tüm tecrübeleri, yanlışlıkları,

doğruları projemize yansıttık değişiklileri yaptık. 

 

 

Türkiye'nin en modern ve hayvan refahını önceleyen 1000 başlık saanen keçi çiftliği bu şekilde ortaya çıktı.

Hastalıktan Ari , AB standartlarının üstünde bir işletme ile tam hijyen şartlarında sağlıklı hayvanlar sağlıklı süt.

Hayalimiz; keçiler mucizevi bir içeceği bize sunuyorlar, bu muhteşem içeceği hiç bir müdahaleye maruz bırakmadan doğal haliyle "Tam Keçi Sütü" olarak tüm insanlarla paylaşmak.

“Tüm hayvan dostlarının ziyaretine açığız”
Hakkımızda

Hakkımızda, Saanen keçi çiftliği kurma kararını almak tüm ailemizin tamamı ile ortak aldığı bir karardı. Kendim ziraat mühendisiyim ancak saanen keçi ihtiyaçları üzerinde uzunca bir araştırma yaptık. Nelere ihtiyaç duyuyor, nasıl en iyi verimi verir, nasıl sağlıklı uzun bir yaşamı olur, nasıl beslenir, hangi şartlarda ürer, kısacası saanen keçisi çok verimli bir ırk, doğru şartlar sağlanırsa vermek için kendini paralıyor yeter ki bacağından tutup çekilmesin.

Türkiye’nin en modern 1000 başlık saanen keçi çiftliği bu şekilde ortaya çıktı. “Tüm hayvan dostlarının ziyaretine açığız”

Daha Fazlası
Son Haberler
 • Bon SC, Yeni web sitesi tasarlama kararı aldı.

  22 Kasım, 2017
 • Yeni doğumlar ile ailemize yeni keçiler katıldı

  8 Aralık, 2017
 • Herkese mutlu yıllar dileriz!!!

  28 Aralık, 2017
 • 1000 sağmal olan kapasiteyi doldurmak için çalışmalar başladı!

 • Damızlık Fransız safkan dişi ve Teke 

 • satışlarımız devam ediyor

 • 2019 için hayvan satışı talepleri alınmaya başladı.

 

Etiketler
Saanen Keçisi Süt Keçisi Keçi Saanen Tekesi Safkan Saanen Keçi Sütü Saanen #damızlık #hayvancılık #küçükbaş #çiftlik
İletişim

Tüm sorularınızı samimiyetle cevaplamaya hazırız.

Adres: 7313 sok no:24 çakaltepe mah. Menderes İzmir Türkiye

Telefon: (+090)-532-547-6922

Email: info@bonsc.com.tr

Skype: Bon SC

Website: www.bonsc.com.tr

Facebook: https://www.facebook.com/bonscsut

Twitter: https://twitter.com/Bonsafkansaanen

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCQMoGsuMO0wXXTq4xWQzt0A

Instagram: sutbon